turnov-semily-jablonec

Zahradnické práce a zavlažovací systémy

Toužíte po krásné bující zahradě, ale nemáte na ni čas? Svěřte nám své představy a užívejte si svůj kus přírody bez starostí. Pomůžeme s koncepcí využití pozemku a jeho proměnou podle vašich očekávání.

Potřebujete založit novou zahradu? Nebo osvěžit tu stávající? Provedeme vás procesem realizace nové nebo obnovené zahrady od první vize, přes projekt až po samotné osazování rostlin a položení trávníku.

Získáte další příjemný prostor, kde můžete trávit svůj volný čas, relaxovat a užívat si. Při návrhu získáte odborný nadhled a při realizaci zjednodušení a urychlení všech prací. I vaše zahrada může být jedinečná.

Vypracujeme studii záměru, která slouží jako základ pro výčet prací, nákup materiálu, sazenic apod. Rádi nabídneme také základní modelaci pozemku s přípravou pro výsev trávníku.

Projektování a realizace zahrad

- Konzultace.
- Návrh zahrady a terénní úpravy.
- Dodání rostlinného materiálu, dovoz a výsadbu rostlin.
- Úpravu záhonů mulčovací kůrou, štěrkem apod.
- Pokládku travního koberce nebo výsev trávníku.
- Pravidelnou údržbu zahrady.
- Zakládání sadů. 

Zavlažovací systémy, které šetří vodu a čas

Jestli chcete krásnou zahradu úplně bez práce, pomohou vám zavlažovací systémy. Správné rozmístění postřikovačů a prvků závlahy značně zvýší účinnost zalévání. Voda se totiž dostane k trávníkům a rostlinám přímo. Navíc si sami určíte čas, kdy se při zalévání snižuje odpar vody.

Zavlažovací systém zabraňuje přebytečnému odtoku vody. Spotřebu můžete snížit až o 30 %, a zahrada přitom zůstane stejně svěží a krásná. Pro závlahový systém dokážeme využít přírodní zdroje vody včetně osazení a realizace čerpání. V krajním případě můžeme využít pro zavlažování pitnou vodu.

Zakládání sadů

Pokud chcete na nevyužívané louce realizovat sad třeba i se závlahou, jsou vám k dispozici naše zkušenosti. Navrhneme nejen systém závlahy, rozmístění a odrůdu stromků ale i oplocení. Můžeme vám doporučit odrůdy a provést výsadbu jednotlivých stromů.

Realizace a údržba trávníků

Realizace a údržba trávníků je velice široká disciplína. Vždy záleží na místních podmínkách, způsobu využívání zahrady, typu závlahy, typu půdy a stavu, ve kterém je současný trávník. I množství energie, kterou chcete investovat do údržby.

Na základě těchto informací jsme schopni nabídnout variantu, která bude vhodná pro váš trávník. Škála úkonu je skutečně široká od základních revitalizačních prací až po úplnou obměnu travního základu.  

Údržba a odstranění dřevin

Nejen výsadba je prací zahradníka. Stromy mají svou životnost a na jejím konci je potřeba strom odstranit. Stromy ale i křoviny odstraňujeme kompletně včetně likvidace pařezu a větví. Zásadní je bezpečnost a nula škodních událostí.

Někdy stačí citlivý, ale účelný zásah pro omlazení dřeviny. Taková úprava prodlouží životnost ošetřované zeleně.  

image

Líbivá a funkční zahrada

Individuální přístup

Komplexní služby

Profesionální zkušenosti

Ozvěte se a povězte nám o svých plánech.

+420 730 155 855

2021 © REGISTAV, spol. s r.o. - Stavební práce